26 квітня 2018 року на базі нашої школи

відбувся Міст партнерської взаємодії соціальних педагогів

26 квітня 2018 року на базі нашої школи відбувся Міст партнерської взаємодії соціальних педагогів закладів освіти міста на тему «Превентивне виховання  як імператив успішного формування  і розвитку фізично та морально здорової особистості в рамках впровадження медіаосвіти в педагогічну практику».

Соціальний педагог Полігас А.А.   в теоретичній  частині зустрічі ознайомила колег з основною ідеєю «Концепції впровадження  медіаосвіти в Україні»,  яка полягає в сприянні становленню ефективної системи медіаосвіти в Україні для забезпечення загальної підготовки дітей та молоді до безпечної та ефективної взаємодії з сучасною медіасистемою.

Адже проблема забезпечення інформаційної безпеки дітей в інформаційно-комунікаційних мережах стає все більш актуальною у зв’язку з істотним зростанням чисельності неповнолітніх користувачів, які не володіють навичками безпечного користування медіа, а це призводить до  негативного впливу на фізичне, моральне, духовне здоров’я підростаючого покоління, що породжує проблеми в поведінці у школярів та становлять загрозу для дітей.

Комплексне вирішення поставленого завдання з боку сім’ї і школи дозволить значно скоротити ризики заподіяння різного роду збитків дитині з боку мережі Інтернет та різних медіа. Забезпечення інформаційної безпеки та виховання інформаційної культури має стати пріоритетним напрямком роботи сучасного навчального закладу. Саме превентивне виховання дітей та підлітків в рамках впровадження медіаосвіти в педагогічну практику, тобто правильно організована, цілеспрямована та систематична превентивна робота у школі, спрямована на формування вмінь та навичок медіаграмотності дає можливість запобігати конфліктам в учнівських колективах, появі шкідливих звичок, проявів асоціальної поведінки у дітей та підлітків,  і тим самим сприяти формуванню і розвитку фізично та морально здорової молодої особистості.

Практичний блок проведеної зустрічі розпочався з презентації агітбригади «Медіа-adept» та  містив завдання, які формують медіаімунітет,  допомагають критично оцінювати та аналізувати медіаконтент. Соціальні педагоги, які безпосередньо виконували завдання, мали змогу  оцінити величезний вплив медіа на процес соціалізації сучасних дітей та зрозуміти необхідність впровадження медіаосвіти в сучасну педагогічну практику, як вимоги часу та профілактики ймовірних негативних медійних впливів на молодь.

На завершення соціальні педагоги освітніх закладів міста поділилися своїми враженнями  з нашими  юними журналістками.

03.05.2018 | Aдмін